Mozaik ile 5 Adımda Vazo Yapımı

Eviniz için eğlenceli ve özel bir şey yapmaya ne dersiniz ? Eski, çekici olmayan vazolar bile, yeni bir görünüm ve his ile yepyeni görünmeleri için dönüştürebilirsiniz. Kasvetli alanları aydınlatmak için harika olabilirler.

Malzemeler :

  • Koruyucu Gözlükmaterials vase 300x300 - Mozaik ile 5 Adımda Vazo Yapımı
  • Pvc Eldiven
  • Vazonun büyüklüğüne göre cam mozaikler
  • Yuvarlak uçlu pense
  • Vazo (Eski bir vazo yada ucuz olan bir vazo satın alabilirsiniz.)
  • Tutkal Yapıştırıcı

 

 

 

 

Talimatlar :

1. Adım

Vazolarınızı süslemek için mozaik karoları nasıl yerleştirmek istediğinizi önceden planlayın. Bu, geri dönüşümsüz hatalardan kaçınmaktır. Fikrinizin basit bir taslağını oluşturabilirsiniz. Burada, renkleri deneyebilir ve seçim yapabileceğiniz birden fazla tasarım oluşturabilirsiniz.

mosaic planing 300x259 - Mozaik ile 5 Adımda Vazo Yapımı

2.Adım

İstediğiniz tasarımı belirledikten sonra, sıcak tutkalı kullanın ve mozaik karoları vazoya yapıştırmaya başlayın. Çok fazla tutkal koymanıza gerek yok, sadece mozaiklerin ortasına küçük bir damla koyun. Daha sonra, her parçayı yüzeye doğru baştan başlayıp üst tarafa doğru dikkatlice yerleştirin.

mosaic vase - Mozaik ile 5 Adımda Vazo Yapımı

3.Adım

Bazen mozaiklerinizin genişliğini dar alanlara sığacak şekilde ayarlamanız gerekebilir. Mozaiklerinizi kesmek için yuvarlak uçlu pense kullanın, böylece boşlukları mükemmel şekilde örtün.

mosaic nipper - Mozaik ile 5 Adımda Vazo Yapımı

4.Adım

Vazonuzu süslemek için yarıya kadar hazır olduğunuzda, istediğiniz tasarıma ulaşıp ulaşmadığınızı kontrol etmeyi unutmayın. Ayrıca, mozaiker arasındaki boşlukların olup olmadığını kontrol edin.

Elde ettiğiniz tasarımdan memnunsanız, vazoların tüm dış yüzeyini kaplayana kadar mozaik karolarınızı yapıştırmaya devam edin.

mosaic art vase - Mozaik ile 5 Adımda Vazo Yapımı

5.Adım

Vazoyu, cam mozaiklerle çevreledikten sonra, başka detaylar ve süslemeler ekleyebilirsiniz. Süslemeyi bitirdikten sonra, son dokunuş için vazoya birkaç çiçek koyun.

vase e1534939287956 - Mozaik ile 5 Adımda Vazo Yapımı

Şimdi eviniz için hazırladığınız özel yapım mozaik vazonuz, alanlarınıza şıklık katmaya hazır!

Paylaş

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir