Kişiliğinizi Ortaya Çıkarmaya Yönelik Renkler

Muhtemelen favori renginiz mevcuttur, fakat nedenini fark etmemiş olabilirsiniz. Psikolojiye göre, favori renginiz görsel tercihlerden daha fazlasıdır. Kişiliğiniz hakkında hiç bilmediğiniz bir şeyi de ortaya çıkarabilir. Birçok mozaik sanat meraklısı gibi, iç mekanlarınız için doğru mozaik resimlerin nasıl seçileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Mozaik resmi seçmeye çalışırken yapabileceğiniz en önemli şey, mekanınıza, tarzınıza ve kişiliğinize uygun doğru renkleri seçmektir.

Bu yazıda en sevdiğiniz mozaik renginin kişiliğiniz hakkında ortaya ne koyduğunu göreceksiniz ;

Hot red square ceramic mosaic tile kitchen backsplash tile bathroom swimming pool wall tiles shower background 300x300 - Kişiliğinizi Ortaya Çıkarmaya Yönelik RenklerKIRMIZI: Oldukça enerjik, neşeli ve iyimser olan Kızıllar, güçlü liderler, hızlı tempolu stratejistler, güçlü, hoşgörüsüz ve rasyonel olarak bilinirler. Genelde hızlı sahip olmaları, felsefelerinde hızlı tempolu olmaları ve kendilerine yeterince güvenmeleri gerektiğinden, Kızıllar’ın özelliklerinin çoğunu fark edebilirsiniz.

 

 

 

GT28 Side view 300x300 - Kişiliğinizi Ortaya Çıkarmaya Yönelik RenklerMAVİ : Mavi en sevdiğiniz renkse, kendinizi muhafazakar, güvenilir olarak değerlendirebilirsiniz. Mavilerin kendiliğinden ve dürtüsellikten uzak durdukları biliniyor, çünkü her zaman tepki vermeden önce ve her şeyi kendi hızlarında planlar, düşünürler. Gerçek ve samimi, aynı zamanda duygularını ifade etme ve sorumluluklarını çok ciddiye alma durumları söz konusudur.

 

 

cheaper mosaic tiles jkx03 3 300x221 - Kişiliğinizi Ortaya Çıkarmaya Yönelik RenklerYEŞİL : Renk psikolojisine göre insanlar yeşil için güçlü bir tercih, istikrar, koruma ve kabul için mücadele olarak değerlendirilir. Yeşillikler iyi dinleyiciler olarak bilinir ve omuzlarında ağlamak, diğerlerinin ihtiyaçları sırasında kendi ihtiyaçlarını unutmaya eğilimli oldukları için oldukça iyidirler. 

 

 

GT13 Side View 300x300 - Kişiliğinizi Ortaya Çıkarmaya Yönelik RenklerSARI : Hayalperestler ve mükemmeliyetçiler, sarı kişilik tipine sahip insanlar çok mutlu bir doğaya sahipler ve etrafta dolaşmak için çok neşeli ve eğlencelidir. Sarıların her zaman yeni fikirlerle ortaya çıkan yaratıcı ve yenilikçi olanları olduğu biliniyor, çünkü her zaman kafalarında bulutlara vardır.

 

 

 

c7b68f33074a857dd6450010f06e4274.image .380x379 300x300 - Kişiliğinizi Ortaya Çıkarmaya Yönelik RenklerSİYAH : Siyah renk, sofistike ve lüksün rengidir. Herkesin rafine güzelliğini anlayamaz. Renk psikolojisine göre, bu insanların ciddi, özgüvenli, güçlü, kararlı, duygusal özelliktedir ve içe dönük oldukları bilinmektedir.

 

 

 

mosaic tile ice crack crystal glass backsplash ZZ015 1 300x300 - Kişiliğinizi Ortaya Çıkarmaya Yönelik RenklerBEYAZ : Mükemmelliği gösterdiği düşünülen beyaz, en saf ve en eksiksiz renktir. Yeni başlangıçları temsil eden ve geçmiş eylemlerin ipuçlarını ortadan kaldıran renk. Beyazlar saflık, masumiyet, bütünlük ve tamamlanmalarıyla bilinir.

 

 

 

Ve son fakat en önemlisi, projeniz için hangi mozaik deseninin ideal olduğunu belirlemek karmaşık bir iş olabilir. Yanlış renkleri seçtiğinizde, çalışmalarınız negatife doğru ilerleyebilir. Daha sonra pişmanlıklardan kaçınmak için en başından doğru seçimi yapmak en iyisidir!

Paylaş

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir